Sviestiniai sausainiai

Ar turi tokį maistą, kuris Tave nori nenori nukelia į prisiminimus? Rodos atkandus kąsnelį įsisuki į netikėtą laiko mašiną ir jau žiūrėk esi kokie 5 ar 15 metų atgal… Nereikia daug ir galvoti, sausainiai, o ypač sviestiniai man yra toks maistas. Tik užuodus tą šiltų iškeptų sausainių kvapą, jaučiu kaip mintimis grįžtu į tą seną virtuvę, kur stebėdavau kaip mama kepa ir tik ir laukdavau, kol iš orkaitės ištrauks dar karštus sausainius, o aš nekantriai lauksiu kada jau galėsiu paimti juos į ranką ir mėgautis skoniu. Ką jau kalbėti, kokį svarbų darbą jausdavausi atlikusi, kai mama man gal kokių septynerių ar aštuonerių metų pyplei leisdavo formelėmis spausti tešlą.

Sviestiniai sausainiai, turbūt yra vienas lengviausių sausainių receptų, bet savo paprastumu tikrai nesugadina skonio. Traškūs, bet tuo pačiu ir minkšti. Pasitelkus į pagalbą norimos tematikos formeles bei glazūrą greitai ir lengvai galima sukurti smagų akcentą bet kokiai progai ar šventei.

Na o aš šįkart pradžiuginau savo “vidinį vaiką” kepdama veganiškus sviestinius sausainius artėjančio Helovino proga.

helovino sausainiai skeletai
Reikės:

Sausainiams

 • 1/2 puodelio (100 g) veganiško sviesto (kambario temperatūros)
 • 1/2 puodelio balto smulkaus cukraus
 • 1 3/4 puodelių šviesių speltos miltų
 • 2 v.š. kukurūzų miltų
 • 1/2 a.š. kepimo miltelių
 • 3 v.š. aquafabos (skystis nuo konservuotų avinžirnių)
 • 1 a.š. vanilės ekstrakto

Glazūrai

 • 1 1/4 puodelio cukraus pudros
 • 1 v.š. kukurūzų miltų arba kukurūzų krakmolo
 • 5 v.š. aquafabos
 • 1 v.š. citrinos sulčių
 • 1 a.š. vanilės ekstrakto
Gaminame:

Minkštą sviestą elektriniu mikseriu išsukame su cukrumi iki purumo. Mažame indelyje sumaišome aquafaba skystį su vanile ir pamažu įplakame į cukraus ir sviesto mišinį.

Beriame speltos miltus, kukurūzų miltus bei kepimo miltelius ir palengva maišome mikseriu žemu rėžimu. Tešloje gali likti gumuliukų, baigiame minkyti rankomis. Jei matai, jog tešla dar šiek tiek minkšta ir limpa, įberk šiek tiek daugiau speltos miltų.

Tešlą iškočiok iki apie 5-7mm storio tarp dviejų sviestinio popieriaus lakštų. Laikyk 30 minučių šaldytuve.

Tešlai atvėsus, išspausk sausainį naudodamas kalėdinę imbierinio žmogeliuko formelę. Kartok tol, kol nebeliks tešlos. Tešlos likučius reikės vis suminkyti tarpusavyje ir vėl kočioti tarp dviejų sviestinio popieriaus lakštų, jei matai, kad tešla minkštėja- įdėk 15 minučių į šaldytuvą.

Sausainius kepame skardoje ištiestoje kepimo popieriumi apie 10-12 minučių 180 laipsnių temperatūroje, kol sausainio krašteliai vos vos paruduoja. Iškepti sausainiai bus minkšti, todėl leisk jiems pravėsti ir jie sukietės ir laikys formą.

Sausainiams atvėsus galima glazūruoti. Dubenėlyje mikseriu išplak aquafaba iki purumo, įdėk cukraus pudrą, kukurūzų miltus ir citrinos sultis. Plak kol bus vietisa blizgi masė. Pripildyk konditerinį buteliuką glazūra ir dekoruok sausainius. Glazūra stingdama kietėja.

Įranga: elektrinis mikseris, sausainių formelės, konditerinis buteliukas, kepimo skarda.
helovino sausainiai skeletai

How much do you like this post?

Click on a heart to show some love!

Average rating 5 / 5. Vote count: 1

No votes so far! Be the first to rate this post.

Share:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Looking for Something?