Veganiški Halloween’o keksiukai

Prisipažinsiu- progos, kuomet paprasti kepiniai reikalauja trupučio fantazijos yra mano mėgstamiausios. Ar tai būtų Kalėdos ar Helovinas. Ir nors pastarasis nėra labai lietuviška šventė, tai nereiškia, kad negalima susikurti mažytės šventės sau virtuvėjė.

Nors maisto gamyba man apskritai teikia didelį malonumą, bet desertų ir kitų skanestų gamyba ypač džiugina. Ir nežinau ar tai todėl, kad pati iš prigimties esu didelė smaližė, ar pats faktas, kad ten kur tortas ar pyragas dažniausiai būna ir šeima ar gera kompanija. Na, bet neneigsiu ir tokio fakto, kad būna iškepu pyragą, kurį paskui viena ir suvalgau. (Kuo beje irgi nesiskundžiu)

Jau kelias savaites mano Instagram’o feed’e mirga įvairūs Helovinui skirti kepiniai ir desertai. Pagauta įkvepimo ir beje po ilgo laiko, praėjusį savaitgalį praleidau savo mažytėje mekoje, dar kitaip vadinama virtuve. Ir nors nesibaigiantis kalnas indų ar miltuoti drabužiai nevisuomet žavi, bet dar kartą įsitikinau, kad maisto gamyba ir fotografija yra mano “meditacijos” forma.

Keksiukus aš ypač mėgstu. Jie lyg tokie maži nepriklausomi torčiukai, kurie pasitelkus truputį fantazijos gali virsti kuo tik panorėsi. Mano atvėju tai yra maži žali monstriukai.

Reikės:

Keksiukams

 • 2 1/2 puodelių kvietinių miltų
 • 1 1/2 puodelių nerafinuoto cukraus
 • 2 puodelių augalinės kilmės pieno (naudojau migdolų)
 • 2 v.š. obuolių cidro acto
 • 1/4 puodelio kokosų aliejaus
 • 1/2 puodelio obuolių tyrės
 • 1 a.š. vanilės ekstrakto
 • 1.5 a.š. kepimo miltelių
 • žiubsnelio druskos

Kremui

 • 400 g. kokosų kremo (kietoji dalis nuo kokosų pieno)
 • 4 v.š. cukraus pudros
 • 20 g. matchos arbatos miltelių
 • 1 a.š. vanilės ekstrakto
 • konditerinių “akyčių” papuošimui
Gaminame:

Įkaitiname orkaitę iki 185 laipsnių Celcijaus (kaisti turi ir viršus ir apačia) Pasiruošiame kepimo formą į ją įklodami popierines keksiukų formeles. Norint, kad tešla nepriliptų prie formelių galima lengvai papurkšti kepimo aliejumi arba ant apatinių orkaitės grotelių padėti indą su vandeniu, kas kepant priduos daugiau drėgmės.

Augalinį pieną sumaišome su obuolių sidro actu ir paliekame kelioms minutėms. Miltus maišome su cukrumi, kepimo milteliais ir žiubsneliu druskos.

Į augalinio pieno ir acto mišinį dedame obuolių tyrę, ištirpintą kokosų aliejų ir vanilės ekstraktą. Viską gerai išmaišome.

Šlapius ingridentus pilame į sausus, maišant kol masė taps vientisa. Labai svarbu nepermaišyti, nes tešla gausis kieta.

Perkeliame tešlą į keksiukų formeles užpildant 2/3 formelės. Kepame orkaitėje 30 minučių. Kad patikrinti ar iškepė, įsmeik dantų krapštuką- pagaliukas ištraukus turėtų būti sausas, be tešlos likučių. Paliekame pilnai atvėsti prieš tepant kremą.

Kremo gamybai sudėk kietąją kokosų kremo dalį į indą (aš naudoju šį kokosų kremą, nes puikiai plakasi, bet tinka ir paprastas, atšaldytas kokosų pienas iš skardinės) ir plak mikseriu ant vidutinio stiprumo 3 minutes. Įberk cukraus pudrą, matchos arbatos miltelius bei vanilės ekstraktą ir vėl plak apie 5 minutes. Labai svarbu neperplakti, nes tuomet kremas skystėja. Kremas turėtų būti tokios konsistensijos, kad laikytų formą. Jeigu matai, kad jis skystokas, gali įdėti į šaldymo kamerą 8-10 minučių.

Jeigu keksiukai pilnai atvėso, galima dekoruoti. Pripildyk konditerinį maišelį kokosų kremu ir lengvai spausdžiant sukamaisiais judesiais jį formuok. Papuošk keksiukus “akytėmis“.

Keksiukai bus skaniausi, jei valgomi iš karto, bet gali būti laikomi šaldytuve iki 2 dienų. Tuo atvėju, papuošimus reikėtų uždėti tik prieš serviruojant.

Patarimai: jei naudoji kokosų pieną iš skardinės, jį laikyk šaldytuve minimum parą laiko. Rekomenduoju naudoti 1M konditerinį antgalį, aš jo neturėjau, bet planuoju įsigyti. Atrodo taip.
Įranga: keksiukų kepimo skarda, elektrinis mikseris, popierinės keksiukų formelės, konditerinis maišelis ir antgalis.

How much do you like this post?

Click on a heart to show some love!

Average rating 4 / 5. Vote count: 1

No votes so far! Be the first to rate this post.

Share:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Looking for Something?