The best vegan snickers

Kiekvieną kartą, kai gaminu veganiškų snickerių savaitės paruoštuką ir sakau sau, kad užteks visai savaitei, baisiai save apgaunu. Šie nenaudėliai yra tokie geri, kad sukelia priklausomybę! Geriau neimt nei vieno, nes nespėsi mirktelti ir jau būsi suvalgęs visus.

Švelni datulių karamelė, traškus pagrindas, sūrūs žemės riešutai ir šokoladas. Šie veganiški „snickers“ batonėliai yra tarsi skani svajonė. Nesu didelis riešutų mėgėja, bet begalo mėgstu žemės riešutų sviestą. Taigi, jei nemėgstate žemės riešutų sviesto, atleiskit, bet negalime būti draugais. Nenuostabu, man kad taip patinka ši augalinga snikersų versija. Minkštutė datulių karamelė gaminama iš datulių ir žemės riešutų sviesto. Du paprasti ingredientai sukuria tokį dievišką skonį.

Nors veganiški snikersai tikrai nėra tokie pat kaip orginali šokoladuko versija, bet yra pagaminti iš nerafinuotų sveikų ingredientų, kas mano manymu batonėlius padaro pranašesniais. O šiaip juose rasite viską, ko reikia šiam šokoladukui: traškesnį pagrindą, švelnų karamelės sluoksnį, sūrius riešutus ir viską vaikinuoja šokoladas. Rašau ir net seilė tysta.

Batonėlius galima laikyti šaldiklyje iki mėnėsio, bet abejoju, kad tiek prireiks. Bent jau mano namuose tai snikersiukai niekuomet neužsilaiko. Gaminau vakar su intencija, kad užteks bent iki savaitės vidurio, tai spėkit ar dar liko?

Reikės:
  • 3 puodeliai Medjool datulių (gaunasi apie 20 datulių)
  • 1 puodelis žemės riešutų sviesto
  • 2 v.š. maca miltelių (nebūtina, jeigu neturite)
  • 1 puodelis avižinių miltų
  • 1 1/4 puodelio sūdytų žemės riešutų
  • 200 g juodojo šokolado (veganiško, virš 70% kakavos)
  • 1 v.š. kokosų aliejaus
  • žiubsnelis druskos
Gaminame:

Išimame kauliukus iš datulių ir užmerkiame jas karštu vandeniu 20 minučių. Laikus praėjus, nusunkiame, bet vandens likusio nuo datulių kolkas neišpilame.

Į virtuvinį kombainą dedame datules, riešutų sviestą, maca miltelius ir druską. Įpilame 3 valgomus šaukštus vandens, kuriame mirkėme datules. Smulkiname kol gausis vientisa, kreminės tekstūros karamelė.

Atidedame 2/3 karamelės į dubenėlį ir į karamelę, likusią virtuviniame kombaine, dedame avižinius miltus. Smulkiname kol masė gausis vientisa.

Formą, kurią naudojate snikers batonėliams gaminti, išklokite kepimo popieriumi, kad būtų lengviau išimti. Aš naudojau pyrago kepimo formą, kurios matmenys 30×12. Formos dydis gali šiek tiek skirtis, tik tuo atvėjus batonėliai bus plonesni.

Į paruoštą indą perkelkite mišinį su avižų miltais. Įdėkite į šaldymo kamerą apie 20 minučių, kad šiek tiek pakietėtų ir būtų lengviau išlyginti pagrindą. Ištraukus, ranka arba mentele išlyginkite mišinį, kad tolygiai pasiskirtytų. Ant viršaus dėkite datulių karamelę, taip pat paskirtydami tolygiai. Berkite sūdytus žemės riešutus. Įdėkite į šaldymo kamerą minimum 3 valandoms, kad gerai sustingtų.

Laikui praėjus galima išimti, supjaustyti į norimo dydžio batonėlius ir padengti šokoladu. Šokoladą susmukiname, dedame kokosų aliejų ir tirpiname mirkobangų krosnelėje intervalais po 15 sekundžių ir taip keturis kartus. Po kiekvieno karto pamaišome mentele, kad šokoladas lengviau tirptų.

Vieną po kito dedame snikers batonėlius, dviejų šakučių pagalba gerai apvoliojame šokolade, kad pasidengtų ir perkeliame ant lėkštės ar lentelės su sviestiniu popieriumi. Kartojame kol visi batonėliai bus padengti šokoladu, leidžiame šokoladui sustingti. Tai neturėtų ilgai užtrukti, kadangi batonėliai sušalę.

Galima laikyti šaldytuve į dienas arba kameroje iki mėnėsio. Antruoju atvėju prieš valgant palaikykite kambario temperatūroje 10-15 minučių, kad atitirptų.

Įranga: virtuvinis kombainas, kepimo forma/nedidelė skarda.

How much do you like this post?

Click on a heart to show some love!

Average rating 5 / 5. Vote count: 1

No votes so far! Be the first to rate this post.

Share:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Looking for Something?