Šokoladinė ir apelsininė granola

Dabar visi rytai gali kvepėti Kalėdomis. Na, o jeigu kalėdų kvapas jums nelabai rūpi, juk bent šokoladui niekuomet neatsispirsi. Kvapi, traški, labai apelsininė granola su juodo šokolado gabaliukais ne tik greitai išspręs “o ką valgyti?” problemą, bet ir pavers jūsų rytus mažyte švente.

Granola yra mano vienas mėgstamiausių iš anksto paruošiamų pusryčių variantų. Bet tik tuomet, kai yra ruošiama namuose, pirktinių niekuomet nemėgau ir spėju nepamėgsiu. Greitai paruošiama, skani, galima valgyti vieną arba su įvairiais priedais. Jeigu ir jūs kaip ir aš pusryčius valgote darbe, tai dar ir pasiimti į darbą patogu. Taigi kalbant apie granolą- vieni privalumai!

Šįkart kviečiu pasigaminti apelsininę granolą su šokolado gabaliukais. Valgau su kokosų ir vanilės jogurtu bei bananu, galiu pasakyt tik tiek- baisiai skanu. Ši granola visiškas top’as šiuo metu,plius labai tinka šiam sezonui. Juk Kalėdos neapsieina be mandarinų, o apelsinas kaip ir yra mandarino pusbrolis, ar ne?

Reikės:
  • 4 puodeliai stambių avižų dribsnių
  • 1/2 puodelio klevų sirupo
  • tarkuota žievelė nuo 3 didelių apelsinų
  • 4 v. š. kokosų aliejaus
  • 1 a. š. cinamono
  • 1 a. š. vanilės esencijos
  • žiubsnelis druskos
  • 100 g kokybiško juodo šokolado (ne mažiau negu 70% kakavos, veganiškas)
Gaminame:

Į dubenį pilame avižas, cinamoną ir druską. Pašildome kokosų aliejų kartu su klevų sirupu, vanile ir apelsinų žievelėm. Skystus ingredientus gerai sumaišome su sausias, dedame ant kepimo popieriumi išklotos kepimo skardos ir tolygiai paskirstome.

Kepame įkaitintoje orkaitėjė su vėjeliu ant 185 laipsnių temperatūros 20 minučių. Išimame, pamaišome ir vėl kepame orkaitėje 20 minučių. Leidžiame pilnai atvėsti.

Peiliu smulkiai supjaustome šokoladą, dedame į iškeptą granolą, gerai išmašome.

Laikome sandariame ir sausame inde bei suvartojame per porą savaičių.

Įranga: kepimo skarda.

How much do you like this post?

Click on a heart to show some love!

Average rating 5 / 5. Vote count: 1

No votes so far! Be the first to rate this post.

Share:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Looking for Something?