Pica su moliūgu ir karamelizuotais svogūnais

Ar žinot kas rimuojasi su žodžiu savaitgalis? Ogi pica! Na, gal ir nelabai rimuojasi, bet tai nekeičia fakto, kad savaitgalis yra puikus laikas save palepinti ir tokią gražuolę išsikepti. Ir jei kažkas galvoja, kad naminė pica negali būti tokia pat skani, kaip pirktinė, tai aš visiškai nesutinku.

Manau, daug kas priklauso nuo picos pado. Aš dar kolkas nelabai draugauju su miltais, nebent tai yra sausainiai, pyragai ar tortai. Bet kai kalba pasisuka apie nesaldžius kepinius, dar abipusės simpatijos nesimato. Esu kažkada bandžiusi kepti focaccia duoną, tai gerai, kad koks italas nepamatė- būtų apsiverkęs. Bet kai planuose yra fococcia Kalėdiniam stalui ir svajoju apie naminę sourdough duoną, tai spėju dar pasitaisysiu.

Taigi, jei ir jūs nelabai draugaujate su miltais- nieko tokio. Į pagalbą čia ateina Malsenos speltos mišinys picai. Viskas ko reikia, tai vanduo, truputis kokybiško alyvugių aliejaus ir pora rankų tešlos minkymui.

Tikrai žinau, jog bus skeptikų, kurie sakys: “moliūgas ir saldūs svogūnai ant picos,tu čia rimtai?!” Tai pirma siūlau išbandyti, tik paskui nuteist arba išteisinti. Visiems patikti tikrai negali. Bet tiems, kas nėra abėjingi moliūgui, karamelizuotiems svogūnams bei saldesniam skoniui, tai bus meilė iš pirmo, na gerai, iš antro kąsnio. Taip, kad atsargiai!

Aš neturiu didelės kepimo skardos, todėl man gavosi trys vidutinio dydžio picos. Galima kepti ir vieną didelę ar stačiakampio formos. Arba, tiesiog miltų mišinį dalinkit per pusę ir atitinkamai kiekiui pilkite vandens bei aliejaus.

Reikės:
 • pakelio Malsenos mišinio picai (400 g)
 • 800 g gabalėliais pjaustyto moliūgo
 • 200 g veganiško sūrio (kur gerai lydosi, naudojau šį)
 • 1 puodelio pomidorū padažo picai (ne kečupo)
 • 1 1/2 puodelio karamelizuotų svogūnų (receptas čia)
 • 100 g špinatų
 • 210-230 ml šilto vandens picai
 • 20 ml alyvuogių aliejaus picai
 • žiubsnelio druskos
 • juodųjų pipirų
 • šiek tiek aliejaus kepimo skardai patepti
Gaminame:

Pirmiausia pagal pakelio instrukciją pasiruošiame picos pagrindą. Supilkite pakuotės turinį į dubenį, maišydami įpilkite 210–230 ml šilto vandens (30–32 ° C) ir 20 ml alyvuogių aliejaus, įdėkite žiubsnelį druskos. Gerai išminkykite, suvyniokite tešlą į rutulį ir palikite šiltoje vietoje (apie 32º), kad pakiltų maždaug 1-1,5 valandos (uždenkite lininiu rankšluosčiu ar plėvele, kad paviršius neišdžiūtų). Tešla turi padvigubėti.

Jei neturite karamelizuotų svogūnų, tai kol tešla kyla yra pats metas juos pasigaminti. Taip pat susitarkuokite sūrį, jeigu naudojate jau tarkuotą, tuomet to daryti nebereikia.

Kadangi pica kepa tik apie 15 minučių, moliūgą prieš tai reikia šiek tiek apkepti. Dedama gabaliukus ant kepimo skardos su popieriumi ir kepame ant 185 laipsnių 12-15 minučių. Leidžiame atvėsti.

Praėjus tešlos kildinimo laikui, galima pradėti picos gamybą. Įkaitinkite orkaitę iki 200 laipsnių.

Iškočiokite norimo dydžio picos pagrindą ir dėkite į riebalais pateptą skardą ar kepimo popierių. Dedame pomidorų padažą, sūrį, pakeptus moliūgus, karamelizuotus svogūnūs. Užberiame žiubsnelį drukos bei šiek tiek juodųjų pipirų.

Kepame įkaitintoje orkaitėje apie 15 minučių, kol matome, kad picos padas švelniai paruduoja. Picai iškepus ant viršaus dedame špintus.

Pastaba: jeigu mažinsite picos pado mišinio kiekį, proporcingai mažinkite ir likusius ingredientus.

Įranga: keptuvė (karamelizuotiems svogūnams), kepimo skarda.

How much do you like this post?

Click on a heart to show some love!

Average rating 5 / 5. Vote count: 1

No votes so far! Be the first to rate this post.

Share:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Looking for Something?