Marcipaniniai saldainiai

Marcipaniniai saldainai man visuomet asocijavosi su prabanga. Gal ir nebereikalo, nes šis skanėstas mūsų šalyje žinomas jau apie 400 metų ir buvo ypač mėgiamas tarp didikų. Aš ko gero pirmą kartą paragavau marcipano, kuomet sesė studijavo mainų programoje ir atsiuntė lauktuvių iš Vokietijos. Taip ir nesupratau iš ko pagamintas tas saldus ir keistas dalykas, bet žinojau viena- man patinka.

Kadangi marcipanas yra laikomas labiau Kalėdiniu saldėsiu, nenuostabu, kad parduotuvių lentynose daugiau pasirodo būtent šventiniu laikotarpiu. Ir nors jo gamybai pagrinde reikia tik migdolų ir cukraus, dėja, dauguma turi ir pieno pėdsakų. Na, o augalinė mityba, kaip žinia, su pieno produktais nelabai draugauja. Todėl įsivaizduokit kiek man būna laimės, kai Lidl prekybos centre pamatau kalėdinius marcipano batonėlius! Būtent jie (bet ne visi) yra draugiški veganams.

Aš nebūčiau aš, jeigu man patinkančio dalyko nepabandyčiau pasigaminti namuose. O šiuo atvėju bandyti daug ir nereikia, nes marcipano gamyba labai paprasta. Viskas ko reikia yra smulkūs migdolų miltai, cukraus pudra, migdolų esencija bei vanduo. Na ir žinoma maisto smulkintuvas- kažkas juk turi atlikti sunkiausią darbą.

Taigi jei anksčiau šventiniu laikotarpiu man rimtai grėsdavo perdozavimas nuo kalėdinių šokoladinių senelių, šiemet žadu savo “dozę” iškeisti į naminius marcipaninius saldainius.

Reikės:
  • 2 puodeliai migdolų miltų (smulkių, be luobelių)
  • 200 g cukraus pudros
  • 1 v. š. migdolų esencijos
  • 1 a. š. rožių vandens esencijos (nebūtinai)
  • 4 v. š. filtruoto vandens
  • 150 g juodo kokybiškos šokolado (ne mažiau 70% kakavos, veganiškas)
  • 1 v. š. kokosų aliejaus
Gaminame:

Į maisto smulkintuvą beriame migdolų miltus, cukraus pudrą ir esencijas. Naudojame “S” formos peiliuką. Maišome apie 5 minutes, kol ingredientai pradės lipti tarpusavy. Įpilame 4 valgomus šaukštus vandens ir maišome toliau. Masė turėtų pradėti lipti kartu ir formuotis į gumulą. Išimame ir baigiame formuoti rankomis. Dedame į šaldytuvą 15-20 minučių.

Ant sviestinio popieriaus formuojame norimos formos saldainius. Aš dariau rutiliukus, bet gali būti ir kvadratėliai ar pailgesnės formos batonėliai. Suformuotus saldainius įdedame į šaldymo kamerą 20 minučių.

Mikrobangų krosnelėje dubenėlyje ištirpiname šokoladą ir kokosų aliejų. Kaitiname 10 sekundžių intervalais pusantros minutės vis maišant. Po vieną dedame marcipaninius saldainius, padengiame šokoladu ir perkeliame ant lentelės ar lėkštės su sviestiniu popieriumi. Kartojame, kol visi saldainiai bus padengti šokoladu. Leidžiame šokoladui išdžiūti ir sutvirtėti.

Sandarioje dėžutėje šaldytuve galima laikyti savaitę laiko.

Įranga: maisto smukintuvas su “S” formos peiliuku.

How much do you like this post?

Click on a heart to show some love!

Average rating 5 / 5. Vote count: 1

No votes so far! Be the first to rate this post.

Share:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Looking for Something?