Kreminė pievagrybių sriuba

Ilgąjį savaitgalį lankiausi pas tėvus. Kai karantino rėžimas ir vėl čia, tai ko gero buvo paskutinis apsilankymas iki artėjančių švenčių. Buvo toks labai “lietuviškas” savaitgalis. Pasikūrėme namuose pirtį. Penktadienį dariau veganiškus čeburekus, o savaitgalį gaminome veganiškus cepelinus. Cepelinų buvau nevalgius gal jau kokius tris metus. Gavosi tikrai skanūs, kas dar kartą įrodo, kad su trupučiu išmonės, net tokie ypač “mėsiniai” patiekalai gali tapti augalingais.

Na bet dabar ne apie čeburekus ir ne apie cepelinus. Liko nemažai pievagrybių, parsivežiau į Vilnių. Labai didelio noro iš jų gaminti ką nors sudėtinga nebuvo. Bet ir nesinorėjo, kad liktų pamiršti šaldytuve, kol galiausiai suges. Atlikus spintelių ir šaldytuvo inspekciją, žiūriu, kad va galiu išsivirti kreminę pievagrybių sriubą. O žinot, kai būna, kad kartais netikėti dalykai būna geriausi? Tai va čia irgi toks. Neiššvaisčiau maisto, įdėjau minimaliai pastangų, o dvi dienas valgiau skanią grybų sriubą. Jeigu mėgstat grybus ir kreminę sriubą šis receptas kaip tik jums.

Reikės:
  • 1 kg pievagrybių
  • 600 g bulvių
  • 1 didelio balto svogūno
  • 5-6 česnako skiltelių
  • 250 ml sojų grietinėlės
  • 1200 ml daržovių sultinio
  • 1 a.š druskos (daugiau pagal skonį)
  • 1/2 a.š juodųjų pipirų
  • 2-3 v.š. alyvuogių aliejaus kepimui
Gaminame:

Bulves nuskutame, perpjauname per pusę ir dedame virti. Supjaustome svogūną ir česnaką ir kepame ant įkaitinto aliejaus keptuvėje. Kol svogūnas kepa, švariai nuplauname pievagrybius ir susmulkiname. Dedame į keptuvę kartu su svogūnu ir česnaku, pagardiname druska bei pipirais ir kepame apie 15 minučių kol grybai gerai apkeps.

Nusunkiame išvirusias bulves. Į didesnį puodą dedame bulves, iškepusius grybus su svogūnu ir česnaku. Užpilame sultiniu. Kadangi sriuba yra trinta, taigi ją sutriname maisto trintuvu. Supilame sojų grietinelę, patikriname prieskonius- jeigu norisi, galima įdėti daugiau druskos arba pipirų. Dedame ant viryklės ir kaitiname kol lengvai užvirs.

Aš sriubai paskaninti naudojau duonos skrebučius. Juos pagaminti labai paprasta. Norimą duona smulkiai supjaustom, pašlakstome alyvuogių aliejumi ir užberiame šiek tiek druskos. Dedame and kepimo skardos ir kepame orkaitėje apie 15-20 minučių 180 laipsnių temperatūroje orkaitėje su kaitinimu iš virsaus ir apačios.

Įranga: keptuvė, puodas, maisto trintuvas.

How much do you like this post?

Click on a heart to show some love!

Average rating 5 / 5. Vote count: 1

No votes so far! Be the first to rate this post.

Share:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Looking for Something?