Kalėdiniai imbieriniai sausainiai

Manau, kad kiekviena šventė turi savo skonį. Jeigu gimtadienis yra kaip šokoladinis tortas, tai man Kalėdos tai ne kas kita kaip mandariniai ir imbieriniai sausainiai. Ir nesvarbu, kad gražiausios metų šventės dar tik pakeliuj, bet vos tik užuodi lupamo mandarino kvapą iškart žinai- laukti liko jau visai nedaug.

Artėjančios šventės taip pat reiškia daugiau laiko virtuvėje. Natūralu, juk ne kasdien prie stalo susirenka visa šeima. Šiemet bus mano trečios augalingos Kalėdos, bet man vis dar nėra lengva nuspręsti ką pasigaminti. Savo favoritų nesu atradusi, bet esu linkusi paekspermentuoti. Ir nors nuoširdžiai kalbant, veganiška balta mišrainė visuomet užims pirmą vietą mano širdy, bet patiekalų sąrašas jau yra, dabar liko tik jį patestuoti ir su jumis pasidalinti. Labai tikiuosi, kad visos mano idėjos bus tokios pat skanios ir geros pagaminus, kaip dabar įsivaizduoju.

Kadangi patiekalų sąrašas tikrai nėra mažas, tai savo kalėdines kulinarines keliones jau pradėjau. Kepiniai turbūt yra ta dalis, kuri man virtuvėje teikia daugiausia džiaugsmo. Visai nesenai dalinausi sviestinių sausainių receptu Helovyno proga, o šįkart į pagalbą atidarant kalėdinių kepinių sezoną pasikviečiau imbierinius žmogeliukus. Traškus sausainis su cinkeliu imbierninių prieskonių ir vaniline glazūra bus puikus kompanijonas tiek Kalėdoms tiek šaltiems žiemos vakarams.

P.S. Kepant imbierinius sausainius galite pasiduoti fantazijai ir naudoti kokias tik norit formeles- žvaigždės, eglutės, elniai ar net pats Kalėdų senelis- pasikvieskite ant savo šventinio stalo ką tik norite.

Reikės:

Sausainiams

 • 3 puodeliai speltos miltų (tinka tiek šviesūs tiek tamsūs)
 • 1 puodelis (200 g ) minkšto kambario temperatūros veganiško sviesto
 • 1 puodelis smulkaus rudo cukraus
 • 3 v.š. kukurūzų miltų/ krakmolo
 • 3 v.š. aquafabos (skystis nuo konservuotų avinžirnių)
 • 2 a.š. imbierinių prieskonių
 • 1 a.š. cinamono
 • 1 a.š. kepimo miltelių
 • 1 a.š. vanilės ekstrakto

Glazūrai

 • 1 puodelio cukraus pudros
 • 1 v.š. kukurūzų miltų arba kukurūzų krakmolo
 • 4 v.š. aquafabos
 • 1 v.š. citrinos sulčių
 • 1 a.š. vanilės ekstrakto
Gaminame:

Minkštą sviestą elektriniu mikseriu išsukame su cukrumi iki purumo. Cukrus turi būti kuo smulkesnis. Aš naudojau rudąjį nerafinuotą cukranendrių cukrų, kurį tiesiog prieš plakant su sviestu susmulkinau maisto smulkintuvu. Mažame indelyje sumaišome aquafaba skystį su vanile ir pamažu įplakame į cukraus ir sviesto mišinį. 

Beriame speltos miltus, kukurūzų miltus, prieskonius bei kepimo miltelius ir palengva maišome mikseriu žemu rėžimu. Tešloje gali likti gumuliukų, baigiame minkyti rankomis. Jei matot, jog tešla dar šiek tiek minkšta ir limpa, įberkit šiek tiek daugiau speltos miltų. 

Tešlą iškočiokit iki apie 5-7mm storio tarp dviejų sviestinio popieriaus lakštų. Laikykit 30 minučių šaldytuve.

Tešlai atvėsus, išspauskit sausainį naudodami imbierinio žmogeliuko formelę (galit naudoti bet kokias formeles). Kartokit tol, kol nebeliks tešlos. Tešlos likučius reikės vis suminkyti tarpusavyje ir vėl kočioti tarp dviejų sviestinio popieriaus lakštų, jei matot, kad tešla minkštėja- įdėkit 15 minučių į šaldytuvą.

Įkaitinkite orkaitę iki 180 laipsnių temperatūros.

Sausainius kepame skardoje ištiestoje kepimo popieriumi apie 10-12 minučių, kol sausainio krašteliai vos paruduoja. Svarbu neperkepti. Iškepti sausainiai bus minkšti, todėl leiskit jiems pravėsti. Atvėsę jie taps tvirti ir traškūs.

Sausainiams atvėsus galima glazūruoti. Dubenėlyje mikseriu išplakite aquafaba iki purumo, įdėkit cukraus pudrą, kukurūzų miltus, vanilę ir citrinos sultis. Plakit kol bus vietisa blizgi masė. Pripildykit konditerinį buteliuką glazūra ir dekoruokit sausainius. Glazūra stingdama kietėja. 

Sausame, sandariame inde (pvz. metalinėje dėžutėje) sausainiai gali stovėti savaitę laiko.

Įranga: elektrinis mikseris, sausainių formelės, konditerinis buteliukas, kepimo skarda.

How much do you like this post?

Click on a heart to show some love!

Average rating 5 / 5. Vote count: 1

No votes so far! Be the first to rate this post.

Share:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Looking for Something?