Cinamoninės bandelės

Atradau vienintelę mantrą, kurios jums šiuo metu reikia, taigi kartokite paskui mane: cinamoninės bandelės. Jaučiat, kaip iš kart pasijutot geriau? O šiaip, jaučiuosi truputį pavėlavusį į traukinį, nes dėl šio skanėsto pasaulis ėjo iš proto dar pirmojo karantino metu pavasarį. Aš tuo metu kaip kokia studentė darbo dienomis gyvenau senelio bute ir namo sugrįždavau tik savaitgalį, tai laiko pasinaudoti savo virtuve buvo žymiai mažiau. Taigi šį magišką ir užburiantį skonį esu atradusi visai nesenai. Bet galbūt ir gerai, nes cinamono bandelės manau kaip tik labai tinka žiemai.

Ir nors aš kolkas dar nelabai draugauju su kepiniais iš miltų ir mielių, bet netgi man iškepti cinamonines bandeles buvo labai paprasta ir pavyko iš pirmo karto! Jei atvirai, tai nesitikėjau, kad bus antiek skanu. Bet buvo taip, kad visos šitos bandelės ką matote nuotraukose dingo per kokią valandą laiko. O aš manau per savo patirtį virtuvėje jau esu išsiugdžiusi skonį ir jei atvirai, jeigu kažkas nevisai pavyksta ar nebūna skanu, tai ir nevalgau. (Pasidžiaugsiu, kaip taip beje būna retai, bet vis gi būna)

Taigi keli paprasti ingredientai, kuriuos manau kiekvienas turite savo virtuvėje gali sukurti tokį skanų dalyką- that’s what I call magic!

Reikės:

Bandelėms

 • 2 puodelių kvietinių miltų (aukščiausios klasės)
 • 1 puodelio pilno grūdo speltos miltų
 • 2 1/2 a.š. sausų mielių
 • 1/4 puodelio + 1 v.š. nerafinuoto cukranendrių cukraus
 • 1 puodelio + 1 v.š. sojos pieno
 • 50 g ištirpinto veganiško sviesto
 • 1 a.š. vanilės ekstrakto

Įdarui:

 • 30 g ištirpinto veganiško sviesto
 • 1/4 puodelio nerafinuoto cukranendrių cukraus
 • 1 v.š. cinamono

Glaistui:

 • 1 puodelis + 1 v.š. cukraus pudros
 • 1/8 puodelio sojos pieno
 • 1 a.š. vanilės ekstrakto
Gaminame:

Dubenyje sumaišome miltus ir 1/4 puodelio cukraus. Lengvai pašildome sojos pieną ir į jį beriame sausas mieles bei 1 valgomą šaukštą cukraus. Išmaišome ir leidžiame mielėms aktyvuotis. Pieną su mielėmis pilame į miltų ir cukraus mišinį ir maišome mentele. Pilame tirpintą sviestą (50 gramų) bei vanilę ir baigiame minkyti rankomis. Suformuojame rutulį, dedame į dubenį, uždengiame drėgnu rankšluosčiu arba maistine plėvele ir paliekame kur nors šiltai valandai laiko kol tešla padvigubės. (Aš laikau prie radiatoriaus)

Sumaišome likusį 1/4 puodelio su 1 v.š. cinamono. Tešlai pakilus perkeliame ant sviestinio popieriaus ir iškočiojame į stačiakampį, kurio storis apie 1cm. Pilame 30 gramų ištirpinto sviesto ir tolygiai paskirstome paliekant apie pusę centimetro nuo kraštų. Beriame cukraus ir cinamono mišinį. Pradedame sukti nuo ilgesnės stačiakampio kraštinės tvirtai spausdami, kad neliktų daug oro. Aštriu peiliu supjaustome tešlą lygiomis dalimis apie 2 cm storio.

Perkeliame ant pasirinktos kepimo skardos ir paliekame dar 30 minučių pakilti.

Laikui praėjus įkaitiname orkaitę iki 180 laipsnių temperatūros (programa su vėjeliu iš viršaus ir apačios). Bandeles patepame sojos pienu ir kepame 20-25 minutes kol lengvai paruduoja. Ištraukiame ir leidžiame pravėsti kol paruošime glaistą.

Į dubenėlį dedame cukraus pudrą, pilame sojos pieną ir vanilę. Rankiniu mikseriu išplakame iki vientisos, blizgios tekstūros glaisto. Pilame ant iškeptų cinamoninių bandelių ir dar pabarstome cukraus pudra.

Įranga: kepimo skarda, mikseris.

How much do you like this post?

Click on a heart to show some love!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Share:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Looking for Something?