Bananiniai pusryčių vafliai be glitimo

Nežinau kaip jums, bet man pusryčiai yra svarbiausias dienos maistas. Ir kai darbo dienomis mano geriausias draugas būna dubenėlis košės arba avokado sumuštinis, tai savaitgaliais mėgstu pasilepinti kiek prašmatnesniais pusryčiais. Smagu, kai nereikia niekur skubėti ir gali pasigaminti kažką, kas reikalauja šiek tiek daugiau (bet ne per daug) laiko ir pastangų, ir lėtai lėtai su pasimėgaujimu papusryęiauti. Atsimenu, dar kai tik pradėjau savo augalinės mitybos kelionę vafliai man buvo tikras atradimas. Kažkodėl visuomet buvau tikra, kad jiems pagaminti būtini kiaušiniai. Ogi pasirodo ne!

Žinot yra tokie receptai, kuriuos gaminai gal kokius 3-4 kartus, žinai jog viskas ten veikia ir pavyksta. O dar yra tokie receptai, kuriuos jau gaminai net nebesuskaičiuotum kiek kartų. Bet ne todėl, kad vis dar testuotum, o todel, kad nu tiesiog žiauriai skanu. Tai va, čitas bananinių vaflių receptas būtent toks. Čia kaip bananų duona, bet vaflio formos.

Beje, receptas yra be gliuteno* ir be rafinuoto balto cukraus, taigi puikiai tinka net ir išrankiausiam valgytojui.

*Recepte naudoju paprastas avižas, kurias susmulkinu iki miltų. Naturaliai avižos neturi gliuteno, bet yra apdorojamos ten pat, kur ir kiti grūdai. Todėl yra tikimybė, kad produkte galima rasti gliuteno pėdsakų. Jeigu rimtai netoleruojate gliuteno ar esate alergiški, rekomentuoju rinktis avižas be gliuteno, ką patvirtina gamintojas.

Reikės:
 • 1/2 puodelio trintų bananų (2 vidutiniai bananai)
 • 2 puodeliai miltų be gliuteno
 • 1 puodelis avižų miltų
 • 1/2 puodelio kokosų cukraus
 • 1 3/8 puodelio augalinio pieno (receptui naudojau migdolų)
 • 1/4 puodelio kokosų aliejaus (tirpinto)
 • 2 tbsp obuolių cidro acto
 • 1 tsp vanilės ekstrakto
 • 1 tsp cinamono
 • 2 tsp kepimo miltelių
 • žiubsnelis druskos
Gaminame:

Dubenyje sumaišome sausus ingredientus: miltus be gliuteno, avižų miltus, kokosš cukrš, cinamoną, kepimo miltelius ir druską. Atskirai sumaišome augalinį pieną su obuolių cidro actu, vanile bei tirpintu ir jau šiek tiek atvesusiu kokosų aliejumi. Šlapius ingredientus pilame į sausų ingredientų miksą ir išmaisome, kad masė taptų vientisa.

Kepame pasirinko tipo vaflių keptuveje. Aš naudoju retro stiliaus vaflinę ir iš recepto kiekio gaunasi 4 vafliai. Taip pat galima naudoti širdeles formos ar keturkampę valflių keptuvę. Turėtų gautis apie 5-6 vaflius, priklausomai nuo keptuvės dydžio.

Patiekiame su trintomis ar šviežiomis uogomis, bananu ir riešutų sviestu.

Įranga: vaflių keptuvė.

How much do you like this post?

Click on a heart to show some love!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Share:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Looking for Something?